På lager
Også interessant
Yderligere information
| Spænding | 12V |
|---|---|
| Materiale linse | Polycarbonat |
| Materiale hus | Polycarbonat |
| Materiale beslag | Gummibelagt magnet |
| Tæthedsklasse (IP) | IP67 |
| Forbindelse | Micro USB B (opladning) |
| Montering | Gummibelagt magnet |
| Lysfunktion | Blink/advarsel/retningsviser |
| E-godkendelse | R10, R148 |
Beskrivelse
Dette er et trådløst reservelys (højre side) til KAWS-100 baglygtesættet. Lyset monteres uden ledninger eller boring — det holdes fast med en kraftig, gummibelagt magnet og oplades via en Micro-USB-port.
Med 12V opladning, IP67-tæthed og E-godkendelse (R148, R10) er lyset velegnet som blink-, advarsels- og retningsviserlys på trailere og andet materiel. Ideel, hvis du har mistet eller beskadiget det ene lys fra et monteret sæt, og en billigere løsning end at købe et helt nyt sæt. (Se alle LED-baglygter i vores katalog)
Mål og montering
- Bredde: 108 mm
- Højde: 110 mm
- Dybde: 59 mm
- Montering: gummibelagt magnet
- Opladning: Micro USB B, trådløs
Tip: oplad lyset helt inden brug, og kontrollér at monteringsfladen er ren og tør, så magneten holder optimalt.
Kompatibilitet og montering
Da lyset monteres med magnet og ikke med et fast stik eller specifikke boltehuller, er det ikke bundet til ét bestemt mærke eller én bestemt model. Det kan bruges på trailere og andet materiel, hvor der er en plan, magnetisk overflade at montere på.
Har du brug for et helt sæt i stedet for kun højre side? Se KAWS-100 i vores katalog. Læs også vores artikel om regler for trailerbelysning.
Velegnet til andre køretøjer?
Ja — takket være den magnetiske montering og trådløse opladning er lyset universelt og ikke afhængigt af et bestemt mærke eller en bestemt model.
Er du i tvivl, om lyset passer til din opgave? Kontakt os, så hjælper vi dig videre.
Hvorfor IP67 og E-godkendelse (R148, R10) er vigtige
IP67-tæthed: et lys monteret udendørs på en trailer udsættes for regn, sjap og støv. IP67 sikrer, at lyset forbliver tæt og fungerer korrekt, uanset vejret.
E-godkendelse (R148, R10): godkendelserne R148 og R10 betyder, at lyset lever op til de europæiske krav til lysfunktioner og elektromagnetisk kompatibilitet, så det kan bruges lovligt som blink-, advarsels- og retningsviserlys.
Ofte stillede spørgsmål – KAWS-100-R
Er lyset helt trådløst?
Hvordan oplades lyset?
Passer lyset til alle trailere?
Kan jeg købe et enkelt lys, eller skal jeg købe et helt sæt?
Hvorfor bestille KAWS-100-R hos AgroLED.dk?
Mange kunder har valgt AgroLED.dk. Vi har en bedømmelse på 4,8/5 via e-mærket.
Vi er specialister i LED-belysning til landbrugsmaskiner og hjælper dig gerne med at træffe det rette valg.
KAWS-100-R er en enkel og billig løsning, når du kun mangler det ene lys fra dit KAWS-100 sæt. Bestil i dag, og undgå udgiften ved at skulle købe et helt nyt sæt.


Gennemsnitlig bedømmelse
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.