På lager
Yderligere information
Mærke | CRAWER |
---|---|
Effekt | 2W, 15W |
Spænding | 12V |
Tilslutning | 3-polet kabel |
Kabel længde | 8 cm |
Lys farve | Hvid, Orange |
Radio undertrykt | CISPR Klasse 4 |
E-mærke | R10, R6, R7 |
IP-Beskyttelsesklasse | IP67 |
Materiale linse | Hårdbelagt polycarbonat linse |
Materiale hus | Aluminium |
Bredde | 84 mm |
Højde | 84 mm |
Dybde | 51 mm |
Boltafstand | 45 mm |
Beskrivelse
Firkantet LED positions- og blinklys med E-mærke – designet til Fendt – Opgrader din Fendt-traktor med dette kraftige LED-lys fra CRAWER, der kombinerer positionslys og blinklys i én kompakt enhed. Lampens form og mål er identiske med den originale Hella-model og passer derfor direkte ind som erstatning – helt uden justeringer. Med et robust aluminiumshus og en hårdt belagt polykarbonatlinse får du en løsning, der er skabt til professionelle forhold.
Lovlig og sikker kørsel – også på offentlig vej
Denne LED-lampe er godkendt med E-mærkning til både positions- og blinklys (R6, R7 og R10), så du trygt kan bruge den på offentlige veje. Den indbyggede modstand sørger for, at Canbus-systemet ikke registrerer fejl, og takket være EMC-undertrykkelse i henhold til CISPR klasse 4 undgår du forstyrrelser i elektronikken.
Hurtig installation med direkte tilslutning
Lampen monteres nemt med tre separate kabler, der er udstyret med kabelsko og medfølgende krympeflex til forsegling. Tilslutningen matcher de originale halogenledninger, så du kan skifte til LED uden besvær. Lampen benytter Epistar LED-chips og er IP67-certificeret, hvilket gør den fuldstændig støv- og vandtæt – perfekt til alle slags forhold.
Effekt
- Positionslys: 2W
- Blinklys: 15W
Dimensioner
- Bredde: 84 mm
- Højde: 84 mm
- Dybde: 51 mm
- Boltafstand: 45 mm
Denne CRAWER lampe er det ideelle valg, når du vil bevare original pasform og montering – og samtidig opgradere din traktor med moderne LED-teknologi, høj synlighed og fuld lovlighed på vejen.
Passer til følgende modeller |
|
---|---|
Mærke | Model / Serie og Årgang |
Fendt | 300-serie (1980–2015) |
Fendt | 600-serie (1984–1993) |
Fendt | 200-serie (1987–2020) |
Fendt | 500-serie (1993–1999) |
Fendt | 800-serie (1993–2011) |
Fendt | 900-serie (1997–2006) |
Fendt | 400-serie (1999–2013) |
Fendt | 700-serie (1999–2012) |
John Deere | 1040-serien |
John Deere | 2040-serien |
John Deere | 3040-serien |
John Deere | 2050-serien |
John Deere | 3050-serien |
Deutz | Forskellige modeller |
Gennemsnitlig bedømmelse
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.